kurumsal guvenlik çözümleri

Ağ Altyapı Çözümlerimiz

Kurumların güvenlik risklerinin saptanması, prosedürlerinin belirlenmesi ve uygulanması aşamasında beraber çalışılmasını içerir. İhtiyaç duyulan güvenlik altyapısı saptanmakta ve anahtar teslim kurulum hizmeti sunulmaktadır.

1. Güvenlik denetim hizmetleri

Güvenlik denetim hizmetleri Kurumun bilişim sistemine yönelik içeriden veya dışarıdan gelebilecek tehditlerin belirlenmesi amacıyla, U1Bilişim ekibi, kamuya açık bilgilerden faydalanarak sistemleri tarar ve açıklarını saptar. Bu hizmet dilenirse periyodik olarak alınabilir; bilgi sistemlerindeki güvenlik düzeyini günümüz standartları ile karşılaştırabilir.

2. Güvenlik duvarı (firewall) yönetimi

Güvenlik duvarı (firewall) yönetimi Müşterimize, iç kaynak yatırımı yaptırmadan, yüksek kalitede güvenlik hizmeti verebileceğiniz esnek ve kazançlı bir uzaktan yönetim servisidir. Bu hizmet kapsamında, merkezi olarak kurulan ve yönetilen firewall (güvenlik duvarı) sayesinde internet bağlantısının network erişimi seviyesinde güvenliği sağlanır; bilgilerinizin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

3. Atak önleme (anti-hacking)

Internet üzerinden gelen saldırılar, trafiğin izin verilen kısımlarında da saklanabilir. Atak önleme sistemleri, FTP, e-posta gibi tümden kesilmesi istenmeyen sistemlerdeki zararlı unsurları saptamak ve engellemek için kullanılır. U1timate tarafından yönetilen atak önleme hizmeti ile, istenirse tüm iletişim ağı, istenirse sadece kritik öneme sahip sunucular internetten gelebilecek tüm saldırılara ve yetkisiz erişimlere karşı korunabilir.

4. Web erişim denetimi

U1Bilişim müşterilerine sunulan bu hizmet içeriklerine göre sınıflandırılmış web sayfalarından, kurumun kendi belirlediği şirket politikaları ve çalışma ortamına uygun olmayan sayfalara erişimini engelleme hizmetidir. Bu hizmet çerçevesinde saat sınırlaması da getirilebilir. Örneğin, mesai saatleri içinde sohbet sayfalarına erşim kısıtlanırken, mesai saatleri dışında bu sınırlama kaldırılabilir. Böylece kurumların internet erişimi için kullandıkları bant genişliklerini en verimli biçimde kullanmaları mümkün olmaktadır.

5. Anti-virus/anti-spam

U1Bilişim AntiVIRUS/AntiSPAM hizmeti, internetten kurumunuza gelen e-postaları Virüslerden, Trojanlardan, Wormlardan ve Spamlerden korumak için sunduğumuz bir hizmettir. Yalnızca temiz e-postalar kurumunuza ulaştırılırken, tüm zararlı e-postalar internet girişinde engellenir. Bu sayede güvenli e-posta haberleşmesi sağlanır ve gereksiz hat kullanımı, gereksiz disk kullanımı ortadan kalkar. Çeşitli IDS’lerin güvenilir Antivirüs Motoru Saat başı Antivirüs signature güncelleme Hatların gereksiz kullanımının engellenme Karantinadan e-posta gönderme Web tabanlı raporlama Yüksek performans

6. Güvenli uzaktan erişim (VPNC)

Uzaktan erişen kullanıcılarınızın Internete bağlı ve firewall(güvenlik duvarı) tarafından korunan sunucularınıza güvenli erişimi için oluşturulmuş bir hizmettir. Kullanıcılarınız, var olan dialup veya leased line erişimleri ile Internet üzerinden VPNSonlandırıcı (Concentrator) isimli cihaza bir IPSec tüneli kurarlar. Bu şekilde mevcut Internet bağlantılarını kullanarak güvenli IP bağlantısı sağlanmış olur.

7. Yüksek Güvenlikli Sistemleri

Günümüzde en değerli kavramlarından biri olan bilgiyi korumak, artık bilgiye sahip olmaktan daha önemli bir hal aldı. Bilgisayarların iletişimi hızlandırdığı çağımızda, sahibi olduğunuz veya belirli insanların bilmesini istediğiniz bilgilerinizi korumak için çeşitli firmalar, devlet destekli ya da özel yatırımlarla pek çok çözümler ortaya koydular.

Şifreleme Sistemlerinde, bilgisayar ağlarını koruyan pek çok sistem geliştirildi. Bu çözümler, sistemleri büyük oranlarda korusa da istilacılar bir açığı yakalayarak sisteme girmeyi becerip istediklerini rahatlıkla alabilmektedirler. Bu noktada Milenyum Danışmanlık, sizlere daha önce pek duymaya alışık olmadığınız birkaç metodla sisteminizi test edip açıkları belirleyip, size proje ile geri dönmekte ve sistem güvenliğinizi arttıracak önlemleri almanıza yardımcı olmaktadır.